Łóżka rehabilitacyjne

Potrzebujesz łóżka rehabilitacyjnego po wypadku? Wypożycz!

Zakup łóżka rehabilitacyjnego jest sporym wydatkiem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Często jest też tak, że potrzebujemy łóżka jedynie na krótki okres. W takich sytuacjach najlepiej jest skorzystać z oferty sklepu medycznego, który za niewielkie pieniądze wypożyczy nam potrzebny sprzęt oraz doradzi, jaki jego typ będzie dla nas najlepszy. 

Łóżko elektryczne czy mechaniczne?

Łóżko rehabilitacyjne to mebel, który w znacznym stopniu ułatwia zajmowanie się osobą chorą oraz zwiększa jej komfort zapobiegając odleżynom oraz bólowi. Na rynku występują łóżka elektryczne oraz mechaniczne. Te pierwsze mogą być obsługiwane przez samego pacjenta za pomocą dołączonego do nich pilota. Dzięki czemu opieka nad chorym staje się dużo łatwiejsza i mniej wymagająca. Łóżka mechaniczne opiekun musi ręcznie ustawić w wyznaczonej pozycji, co w wielu wypadkach może wymagać użycia sporej ilości siły fizycznej. Pod kątem wygody użycia, łóżka elektryczne wydają się więc być dużo lepszym wyborem. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając łóżko rehabilitacyjne? 

Podczas wyboru właściwego łóżka, najważniejsze jest prawidłowe określenie jego rozmiaru. Standardowe modele są w stanie utrzymać osobę do 165 kilogramów. Pacjenci ciężsi powinni zaopatrzyć się w większe modele, a dla dzieci zaleca się wybranie łóżka wersji mini. Należy też zwrócić uwagę na inne funkcje, które oferuje łóżko. Dla większości chorych niezbędne będą podpory umożliwiające samodzielną zmianę pozycji oraz barierki chroniące przed osunięciem się z łóżka.

Niektóre łózka oferują również funkcje pionizacji, która jest przydatna pacjentom częściowo unieruchomionym, jednak mogącym przybrać pozycję pionową. Równie ważna jest możliwość dokupienia dodatkowych akcesoriów kompatybilnych z łóżkiem. Są to na przykład schodołazy czy podnośniki. Dla osób obłożnie chorych istotną kwestią będzie również dobór odpowiedniego materaca. Niestety długotrwałe leżenie może prowadzić do powstawania bolesnych odleżyn. Niezwykle ważne jest więc zakupienie materaca, który przeciwdziała tego typu dolegliwością. 

Wypożyczalnia sprzętu medycznego

W dużych miastach konkurencja na rynku sklepów medycznych jest dość duża i często nie łatwo jest znaleźć ten idealnie odpowiadającym naszym potrzebom. Najlepsze wypożyczalnie sprzętu medycznego w Bydgoszczy oferują kompleksową usługę wraz z dokładną analizą sytuacji i doborem najlepszego łózka odpowiadającego na wszystkie potrzeby pacjenta. Istnieje w nich szeroki wybór łóżek, materacy, oraz wszelkich sprzętów dodatkowych.

Wypożyczenie sprzętu jest tylko częścią całości usługi, która rozpoczyna się od dokładnej weryfikacji naszych oczekiwań, co sprawia, że opiekowanie się osobom chorą jest łatwiejsze, a nasz dom nie zapełnia się niepotrzebnymi akcesoriami. Dobre sklepy medyczne oferują również ekspresowe i terminowe przewiezienie łóżka na miejsce docelowe oraz jego odbiór. Cena za miesiąc użytkowania takiego sprzętu jest dość umiarkowana, i zazwyczaj wynosi kilkadziesiąt złotych. Wypożyczenie łóżka opłaca się więc osobom, które potrzebują go na kilka miesięcy, lub są w trakcie odkładania pieniędzy na jego zakup. 

Zostaw komentarz!