Wózek widłowy

Dlaczego warto postawić na wynajem wózka widłowego?

Zakup wózka widłowego wiąże się z dużymi kosztami. Dlatego też dobrą alternatywą dla firm i użytkowników, którzy korzystają z tego typu pojazdów okazjonalnie, jest wynajem wózka widłowego. Jest to rozwiązanie ekonomiczne i optymalne przy niskim zapotrzebowaniu na użytkowanie wózka widłowego. Wynajem to również dobra metoda na zapoznanie się z poszczególnymi modelami, jeśli w przyszłości rozważać będziemy zakup.

Wypożyczalnia wózków widłowych – czym kierować się przy wyborze?

Decydując się na wynajem wózka widłowego w konkretnym miejscu, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na zaplecze ofertowe. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, by dana wypożyczalnia wózków widłowych dysponowała sprzętem, który dostosowany będzie do warunków pracy i miejsca, w jakim będziemy z niego korzystać. Jeżeli wózek ma być wykorzystywany w pomieszczeniu zamkniętym, musi być wyposażony w nieemitujący spalin napęd elektryczny. Kolejną rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę, jest okres najmu, czyli minimalny i maksymalny czas trwania umowy oraz oczywiście wiążący się z tym koszt. Co więcej, dobra wypożyczalnia wózków widłowych to taka, w której sprzęt otrzymamy od ręki. Są bowiem sytuacje awaryjne, w których czas ma kluczowe znaczenie.

Jakie są zalety krótkoterminowego wynajmu wózków widłowych?

Najem wózka widłowego często jest zdeterminowany dodatkowymi zleceniami, nadprogramową ilością towaru, czy wzrostem sezonowym zapotrzebowanie na skorzystanie z pojazdu. Dzięki możliwości wypożyczenia tego typu sprzętu jesteśmy w stanie uniknąć konsekwencji związanych z przestojem w pracy oraz szybko i sprawnie zrealizować rozładunek dostarczonego towaru. Okazjonalne wypożyczanie sprzętu wiąże się ze zdecydowanie niższymi kosztami niż zakup wózka. Dzięki możliwości najmu możemy korzystać z pojazdu wówczas, gdy mamy taką potrzebę, co niweluje potrzebę serwisowania i zarządzania flotą, w przypadku własnego sprzętu. W dobrej wypożyczalni wózków widłowych, oprócz samego pojazdu, możemy dodatkowo skorzystać z usługi operatora. Oprócz tego opcja ta jest szczególnie przydatna, w przypadku, gdy pracujemy w zmiennych warunkach i miejscach, przez co konieczne byłoby zastosowanie różnego rodzaju modelów sprzętu.

Jakie są warunki najmu?

Warunki skorzystania z usługi najmu określone są w skonstruowanej i dostosowanej indywidualnie do sytuacji umowie sporządzonej przez wypożyczalnię. Umowa jest dostosowywana do potrzeb użytkownika i uwzględnia najważniejsze punkty wiążące obie strony. W umowie określa się przede wszystkim okres, na jaki ma zostać wypożyczony wózek widłowy. To podstawowa informacja, która ma wpływ na cenę najmu. Co więcej, zobowiązuje użytkownika do terminowego zwrotu sprzętu najczęściej pod rygorem kary. Ustalając warunki, określa się również zakres usług dodatkowych wypożyczalni takich jak serwis sprzętu, zobowiązanie do wypożyczenia innego wózka w razie awarii oraz wsparcie specjalistów np. operatora. W treści umowy znajdziemy również zapisy dotyczące obowiązków najemcy. Dotyczyć mogą one między innymi określenia kosztów naprawy w razie uszkodzeń wynikających z winy użytkownika.

Zostaw komentarz!