Dripper

Drip – sposób parzenia aromatycznej kawy dla każdego

Znakomita większość ludzi na całym świecie nie wyobraża sobie poranka ani całego dnia bez filiżanki aromatycznej kawy. Chcąc przygotować przepyszny kofeinowy napój, nie trzeba korzystać z profesjonalnej ekspresów do kawy, wystarczy wyposażyć się w drip. To metoda, dzięki której będziemy mogli cieszyć się niezwykle esencjonalną kawą, która doda nam energii do dalszych działań i pozwoli na delektowanie się idealnym smakiem. Czym jest dripper do kawy? Dlaczego tak wiele osób uwielbia z niego korzystać? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!. 

Dripper do kawy i jego krótka charakterystyka

Dripper do kawy to narzędzie służące do prostej metody parzenia kawy, dzięki któremu będziemy mogli w krótkim czasie uzyskać sporą ilość swojego ulubionego naparu. Jest to klasyczna, przelewowa metoda uzyskania wyśmienitej kawy. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych rodzajów dripeerów. Możemy wybrać zarówno modele ceramiczne, jak i plastikowe – wszystko zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i preferencji. By wpasować się idealnie w wystrój, drip możemy wybrać w jednym ze swoich ulubionych kolorów.

Potrzebne akcesoria do parzenia kawy w dripperze.

Parzenie kawy przy użyciu drippera jest proste, jednak w pierwszej kolejności wymaga przygotowania. Prócz dripa, musimy wyposażyć się w papierowy filtr, świeżo zmieloną kawę, gorącą wodę oraz serwer na kawę. Taki zestaw jest wystarczający, by cieszyć się doskonałą kawą. Jeśli jednak chcemy maksymalnie ułatwić sobie zadanie, możemy także posługiwać się podczas parzenia kawy w dripperze wagą, stoperem, termometrem czy specjalną konewką do polewania wody. Wszystko po to, by rytuał kawowy mógł być w pełni powtarzalny.

Jak parzyć kawę w dripperze? 

Pierwszym krokiem jest umieszczenie w dripperze papierowego filtra oraz przelanie go wrzątkiem (dripper do kawy i filtr się ogrzewają, co rozszerza pory i nieweluje posmak papierowy w kawie). Następnie wsypujemy do filtra świeżo zmieloną kawę i ustawiamy dripper na serwerze. Wlewamy niewielką ilość wody, włączając jednocześnie stoper. Zachodzi proces preinfuzji, czyli „otwarcia” kawy, co daje niesamowity aromat naparu. Po upływie 30 sekund zaczynamy wlewać resztę wody, kulistymi ruchami po kawie. Po upływie 2-3 minut całość wody przesącza się przez filtr, a nasza kawa jest gotowa do spożycia. 

Dripper do kawy – wybierz do niego ulubiony rodzaj ziaren i ciesz się doskonałym smakiem

Prócz całego procesu parzenia kawy w dripperze, kluczowe znacznie odgrywa także rodzaj kawy, jaki wybierzemy. Każdy z nas ma inne gusta i upodobania, dlatego dobór kawy to kwestia przede wszystkim indywidualna. Warto jednak wiedzieć, iż do alternatywnych metod parzenia kawy, do której należy także dripper, najlepiej nadają się kawy świeżo mielone jasno wypalane (jesteśmy w stanie z takiej kawy wydobyć naturalny smak). Warto postawić więc na kawę z nutami czekolady, owoców czy kwiatów. 

Dripper do kawy to prosta i skuteczna metoda, która zawsze pozwoli Ci na uzyskanie przepysznej filiżanki kawy, kiedy tylko masz na to ochotę. Przekonaj się osobiście, jakie to proste!

Zostaw komentarz!