zdrowe włosy

Kosmetyki do profesjonalnej pielęgnacji włosów – domowe zabiegi w 3 krokach

Dzięki działalności drogerii internetowych znacząco zwiększyła się w ostatnich latach dostępność wielu produktów, z których wcześniej na wyłączność mogli korzystać jedynie specjaliści w swoim fachu. Kosmetyki do profesjonalnej pielęgnacji włosów stosowane w salonach fryzjerskich teraz możemy mieć także w swojej łazience. Dlaczego warto ich używać i jak zaplanować domową pielęgnację z wykorzystaniem takich preparatów?

Po pierwsze, skuteczne oczyszczanie

Dobry szampon do włosów powinien skutecznie oczyszczać skalp i kosmyki na całej długości z nadmiaru sebum i innych zanieczyszczeń. Jednocześnie nie może podrażniać ani przesuszać. Dobrze jeśli jest także wydajny, czyli posiada skoncentrowaną formułę. Wszystko to może zaoferować nam profesjonalny szampon do włosów, którego skład został dostosowany do profesjonalnego użytku pod kątem bezpieczeństwa stosowania i skuteczności działania. Jak używać takiego szamponu? Wystarczy przypomnieć sobie, w jaki sposób włosy i skórę głowy oczyszcza fryzjer w swoim salonie. Najpierw aplikuje niewielką ilość produktu na zwilżone dłonie, a potem łagodnie wmasowuje go w skalp. Włosy na długości oczyszcza jedynie delikatną pianą. W taki sposób produkt może działać jednocześnie skutecznie i łagodnie. 

Jakie zalety ma profesjonalny szampon do włosów?

  • jest wydajny,
  • nie podrażnia i nie przesusza,
  • skutecznie oczyszcza,
  • jest łagodny dla skóry głowy.

Po drugie, odżywianie po każdym myciu

Profesjonalny szampon do włosów to nie jedyny kosmetyk, jakiego potrzebujemy w swojej łazience. Po każdym oczyszczeniu kosmyków należy także zabezpieczyć je przed czynnikami zewnętrznymi. Odżywka nakładana na umyte, wilgotne włosy ma za zadanie przede wszystkim ułatwić rozczesywanie fryzury, zwiększyć jej podatność na układanie i nadać blask. Najlepiej sprawdzi się w tej roli profesjonalna odżywka do włosów, która zawiera w swoim składzie wysokiej jakości wyciągi roślinne – najczęściej naturalne, niesyntetyczne. Bogaty skład pozwala jej kompleksowo dbać o kondycję pasm. Poza tym, odżywki dla fryzjerów mają mocniejsze działanie niż produkty dostępne powszechnie na sklepowych półkach. Są one po prostu silniej skoncentrowane

Jakie zalety ma profesjonalna odżywka do włosów?

  • jest skoncentrowana,
  • ma dobry skład.

Po trzecie, intensywna regeneracja

Przynajmniej raz w tygodniu warto zafundować swoim włosom naprawdę intensywny zabieg regenerujący i odżywczy. Doskonale sprawdzi się w tym celu profesjonalna maska do włosów, której skład ukierunkowany jest na konkretne działanie. Co więcej, taki kosmetyk dedykuje się zazwyczaj specyficznym typom kosmyków, co pozwala uniknąć pomyłki i cieszyć się najlepszymi efektami zabiegu. Istnieją maseczki do włosów o różnej porowatości, a także do włosów farbowanych, zniszczonych, rozjaśnianych, kręconych, prostych i tak dalej. Z drugiej strony, każdy taki produkt może obiecać nam konkretne rezultaty, na przykład regenerację, nawilżenie czy nabłyszczenie. Dodatkowym atutem masek profesjonalnych jest ich niesamowity zapach, który długo utrzymuje się na włosach. 

Jakie zalety ma profesjonalna maska do włosów?

  • jest dostosowana do typu włosów,
  • daje określone efekty,
  • pięknie pachnie.

Zostaw komentarz!