Aparaty słuchowe dla dzieci – czym się charakteryzują?

Pogorszenie się słuchu jest wraz z upływem lat procesem naturalnym. Niestety zdarzają się przypadki, w których nasz słuch już w wieku dziecięcym nie funkcjonuje samodzielnie na tyle sprawnie, by pozwalał na prawidłowy rozwój, poznawanie otoczenia i zdobywanie nowych umiejętności. W tym celu także dla najmniejszych pacjentów stworzono aparaty słuchowe. Czym się one charakteryzują? Dlaczego cieszą się tak dużą popularnością wśród dzieci i ich rodziców? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. 

Aparaty słuchowe dla dzieci- kilka najważniejszych informacji 

Bardzo często zdiagnozowanie ubytku słuchu u dziecka jest dla rodziców ogromnym szokiem. Obawa o dalszy prawidłowy rozwój dziecka jest naprawdę ogromna. Na szczęście, naprzeciw oczekiwaniom zdrowotnym małych pacjentów spieszą aparaty słuchowe dla dzieci. Co bardzo ważne, niemal każdy rodzaj ubytku słuchu można protezować aparatem słuchowym (ubytek lekki bądź umiarkowany). Aparaty są sprzętem niezwykle nowoczesnym, zapewniającym codzienny komfort życia. Oprócz tego doskonale dopasują się do preferencji wizualnych dzieci. Obudowa, rożki czy odbiorniki FM, dostępne są w różnych kolorach, które zachęcą dzieci do ich używania.

Sprzęt medyczny dostosowany do indywidualnych potrzeb

Aparaty słuchowe dla dzieci dopasowane są do indywidualnych potrzeb każdego, małego pacjenta. By jednak spełniały swoją rolę, muszą być odpowiednio dobrane do rodzaju ubytku słuchu, w czym pomogą specjaliści. Dla odbiorców aparaty słuchowe są bardzo łatwe w obsłudze. Wyposażone są we wskaźniki świetlne, które w czytelny sposób informują nas o aktualnym stanie aparatu. Co więcej, sprzęt medyczny jest dla dzieci całkowicie bezpieczny. Wyposażony został w blokadę komory baterii, właściwe mocowanie rożka, jak również odporność na pyły i wilgoć. To sprawia, że są to produkty wysokiej jakości, które doskonale rozumieją potrzeby dziecka. Kolorowe aparty słuchowe są także lekkie i komfortowe w użytkowaniu, przez co nasze dzieci często zapominają o ich obecności.

Jak działają aparaty słuchowe dla dzieci?

Aparaty słuchowe dla dzieci oparte są na działaniu algorytmów, które naśladują naturalne przetwarzanie dźwięków. Co więcej, pozwalają na słyszenie wysokoczęstotliwościowych głosek. Odkrycie ubytku słuchu i jego skorygowanie odpowiednio dobranym aparatem słuchowym sprawia, że nasze dzieci potrafią lepiej się skoncentrować, łatwiej nawiązywać im kontakty z otoczeniem oraz zapamiętywać informacje i rozwijać mowę. Aparaty dodatkowo są w stanie automatycznie dostosować wzmocnienie oraz zredukować hałas, dopasowując bodźce do aktualnego środowiska akustycznego. To sprawia, że dźwięki docierające do uszu dziecka nie są drażniące i zbyt intensywne. Nic więc dziwnego, że apart staje się najlepszym, nieodłącznym przyjacielem każdego małego pacjenta z ubytkiem słuchu. 

Zostaw komentarz!