Czy trening personalny jest idealnym sposobem na schudnięcie

Trening personalny = trening idealny?

Praca nad kształtowaniem własnej sylwetki tylko z pozoru jest prosta. Odpowiednio zbilansowana dieta i właściwie przygotowany plan treningowy mogą pomóc w walce z nadprogramowymi kilogramami, ale nie zawsze są wystarczające. Fachowa wiedza, którą dostarczyć może trener personalny Piaseczno to coś, co pomoże nam w dowolny sposób kształtować swoje ciało. Nie ma znaczenia czy naszym celem jest szybkie odchudzanie, czy budowa masy mięśniowej. Trening personalny zapewni maksymalna wydajność i zdecydowane przyspieszenie efektów.

W czym może pomóc trener personalny?

Trener personalny to osoba, która posiada bogatą wiedzę z zakresu dietetyki, suplementacji i treningu. Odpowiednie połączenie tych trzech rzeczy sprawia, że możemy dowolnie kształtować swoje ciało. Manipulowanie wartością kaloryczną posiłków to główny sposób na pozbycie się nadwagi. Wiele osób, zamiast racjonalnego odżywiania zaczyna więc szukać diet, które mają zapewnić jak najmniejszą ilość kalorii spożywaną w ciągu dnia. To oczywiście początkowo przynosi zamierzony skutek w postaci szybkiej redukcji. Po kilku dniach okazuje się jednak, że nasz organizm pozbył się wyłącznie wody i przeszedł na tryb oszczędny, efekty się zatrzymują, a my załamujemy ręce, twierdząc, że nie da się schudnąć.

Rolą trenera personalnego jest edukacja nas w zakresie zdrowego odżywiania i szybkiego poznania swojego ciała. Właściwie dobrane obciążenia treningowe są szczególnie istotne na początku naszej przygody z ćwiczeniami. Zbyt pochopne obciążanie naszego organizmu bardzo często prowadzi do powstawania urazów. Trener personalny powinien w taki sposób dawkować nowe ćwiczenia, by nasz organizm powoli się do nich przyzwyczajał.

Gotowy czy personalny – co wybrać?

W sieci znaleźć można wiele gotowych treningów, które przeznaczone są jednak dla osób o ściśle określonych predyspozycjach. Stosując takie rozwiązania, jesteśmy narażeni na pewne niebezpieczeństwa. Trening personalny przygotowany jest pod konkretną osobę. Nasz trener, znając nasze możliwości, jest w stanie dość szybko określić, które ćwiczenia i w jakiej intensywności będą dla nas odpowiednie.

Bezpośredni kontakt osoby ćwiczącej i trenera to jedna z głównych zalet, która pomaga w odpowiednim dopasowaniu zarówno ćwiczeń jak i diety. Taki kontakt jest dla nas ogromnym motywatorem umożliwiającym przejście większych i mniejszych kryzysów, które często towarzyszą osobom ćwiczącym na siłowni.

Czy z trenerem personalnym można tylko schudnąć?

Dla wielu osób słowo trener personalny jest synonimem odchudzania. Jest to błędne przekonanie, które nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Trening personalny dostosowany jest pod konkretną osobę. To my decydujemy jakie efekty zamierzamy osiągnąć z pomocą trenera. Jeśli nasza waga jest zbyt niska i zależy nam na budowie większej muskulatury, to nic nie stoi na przeszkodzie, by dokonać tego z trenerem personalny.

Oczywiście w przypadku, gdy naszym celem jest masa mięśniowa, trening będzie wyglądał całkiem inaczej niż w przypadku odchudzania. Charakteryzował będzie się większym obciążeniem i mniejszą ilością powtórzeń. Nie bez znaczenia będzie również dieta bogata w białko i większą ilość kalorii.

Zostaw komentarz!