implanty zębowe

Implanty Gdańsk – sposób na piękny uśmiech

Implanty zębowe to rozwiązanie, jakie cieszy się sporym uznaniem wśród wielu osób. Nieestetyczny, niepełny uśmiech odbiera nam często pewność siebie. Niejednokrotnie wybawieniem stają nowoczesne implanty, dzięki którym odzyskamy zdrowy i ładny uśmiech. Dla kogo to rozwiązanie jest dobre? Jaki budżet powinniśmy zaplanować na zabieg implantacyjny? O czym warto pamiętać, decydując się na wstawienie implantu zębowego? Jakie korzyści mogą przynieść implanty zębowe? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Implanty zębowe

Najprościej rzecz ujmując, są to trwałe, sztuczne i solidne zamienniki korzeni zębów. Ich zadaniem jest odtworzenie funkcji naturalnych korzeni zębów, których może brakować w jamie ustnej u danej osoby. Nie od dziś wiadomo, że odbudowanie braków zębowych daje wiele korzyści. Braki w uzębieniu powstają z wielu przyczyn. Próchnica, nieleczone choroby twardych tkanek zębów, stany zapalne – wszystko to prowadzi często do ekstrakcji zęba. Ponadto, niekiedy utrata zębów wiąże się z urazami mechanicznymi w obrębie szczęki, czy żuchwy. Brak jednego zęba lub kilku może rzutować na przeciążenie pozostałych zębów. To z kolei przyczynia się do pogorszenia ich stany i do problemów z funkcjonowaniem stawów skroniowo-żuchwowych. Pamiętajmy o tym, ze brak zębów wpływa znacząco na wygląd wewnętrznej jamy ustnej, jak i ust oraz policzków. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z implantów zębowych. 

Implanty zębowe Gdańsk – kiedy wybrać takie rozwiązanie?

Kiedy sięgamy po implanty zębowe? Najczęściej wtedy, gdy wskutek pojedynczego ubytku konieczne jest wstawienie implantu. Często pacjenci odzyskują komfort życia wtedy, gdy cierpią na bezzębie. Jeśli cały łuk nie ma uzębienia, umieszcza się kilka implantów, które są zakotwiczeniem luków z zębami sztucznymi. Ponadto, implanty zębowe są stosowane w przypadku braku większej liczby zębów, wtedy gdy nie chcemy stosować ruchomych protez zębowych. Umieszczenie kilku implantów pozwoli stabilnie umocować protezę w jamie ustnej. 

Implanty zębowe – jaki to koszt?

Pacjenci bardzo często zastanawiają się, jaki budżet trzeba przygotować. Zazwyczaj cena jest zależna od materiałów, rodzajów implantów i ich ilości. Obecnie w stomatologii estetycznej stosuje się implanty cyrkonowe lub tytanowe. Dosyć wysoka cena jest spowodowana tym, że każdy z tych materiałów jest surowcem naturalnym. W stomatologii wykorzystuje się jedynie wysoką jakość, wysoką klasę czystości i kompatybilność z tkankami ludzkiego ciała. Przed użyciem, implanty są poddawane wielu testom i zabiegom, jakie mają na celu zadbać o zdrowie pacjenta. Cena jest też związana z narzędziami, które są potrzebne do umieszczania implantów i z wynagrodzeniem stomatologa

Pamiętajmy o tym, że każdy specjalista oferuje różne systemy implantów. Ceny wahają się od 1800 do 4000 złotych za pojedynczą, tytanową śrubę. Do kosztu doliczmy też łącznik protetyczny i śrubę gojącą. Faktem jest, że takie rozwiązanie posłuży nam przez długi czas. 

Zostaw komentarz!