Wiosna to doskonała okazja do pozytywnych zmian, także dotyczących wyglądu. Dobrze jest pomyśleć o poprawie kondycji skóry, a może nawet zdecydować się na nowoczesny zabieg? Pomoże w tym na przykład radiofrekwencja mikroigłowa Bydgoszcz. Taki „nieoperacyjny lifting” cieszy się coraz większą popularnością. Czy warto z niego skorzystać?
Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa, czyli inaczej termolifting jest innowacyjną metodą, coraz częściej stosowaną w medycynie estetycznej. Polega ona na nakłuwaniu skóry mikroigłami podczas ogrzewania jej promieniowaniem elektromagnetycznym. Urządzenie, którym wykonuje się zabieg, składa się z głowicy wyposażonej w nasadki z igłami. Są to jednorazowe, wymienne kartridże przewodzące ciepło do każdej warstwy skóry, nagrzewając je równomiernie. Po wprowadzeniu mikroigieł pod skórę na głębokość do 3 mm zostaje uwalniana z głowicy fala elektromagnetyczna o radiowej częstotliwości. Energia nagrzewająca tkanki narusza miejscowo struktury skóry, co wymusza jej regenerację, czyli zbudowanie nowych, młodych i zdrowych tkanek.
Efekty termoliftingu
Po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej wyraźnie poprawia się wygląd skóry. Stosowana na twarzy – odżywia ją, zagęszcza i ujędrnia. Skutecznie poprawia owal twarzy, podnosi policzki i opadające powieki, wypełnia pory, likwiduje zmarszczki i wyrównuje koloryt. Termolifting jest doskonałym sposobem na blizny, rozstępy i wszelkie inne niedoskonałości. Szczególnie zalecany jest osobom, których skóra jest wysuszona i pozbawiona jędrności, posiada zmarszczki, blizny, przebarwienia, rozszerzone pory, rozstępy, trądzik, celulit lub wykazuje się nadmierną potliwością. Radiofrekwencja mikroigłowa na pewno zadowoli tych, którzy spodziewają się efektów tuż po zabiegu, jak i tych, którzy nie mają czasu na długą rekonwalescencję.
Bezpieczeństwo zabiegu
Radiofrekwencja mikroigłowa należy do najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Można ją wykonywać cały rok, zaleca się 3-4 sesje w miesięcznych odstępach, a potem raz na jakiś czas w celu podtrzymania efektów. Termolifting nie wymaga wyjątkowych przygotowań ani długiej rekonwalescencji. Przez 2 tygodnie po zabiegu wskazane jest schładzanie skóry, na przykład kremem chłodzącym. W tym okresie nie należy korzystać ze słońca lub solarium i pamiętać o preparatach z filtrem UV. Sam zabieg radiofrekwencji jest prawie bezbolesny, dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego. Jedynym dyskomfortem może być lekkie zaczerwienienie skóry i opuchlizna, która zazwyczaj znika po 2 dniach.
Kto może skorzystać z termoliftingu
Z radiofrekwencji mikroigłowej coraz chętniej korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zabieg najczęściej stosowany jest na twarzy, ale doskonale sprawdza się także na innych partiach ciała. Popularne obszary to szyja, dekolt, piersi, dłonie, brzuch, pośladki i uda. Bezpieczeństwo termoliftingu polega na tym, że wykorzystywane są naturalne procesy odnowy włókien. Istnieją jednak przeciwwskazania do wykonania zabiegu, takie jak okres ciąży i karmienia piersią, choroby autoimmunologiczne, choroby tarczycy, choroby krwi i układu krążenia, cukrzyca, epilepsja i stany zapalne skóry.