Koloryzacja włosów

Koloryzacja bez podrażnień – jak przeprowadzić ją w domu?

Koloryzacja w domu to doskonały sposób, by zaoszczędzić cenny czas. Jest tańsza od wizyty w salonie i łatwo dostępna. Na rynku istnieją dziesiątki produktów idealnych do przeprowadzenia takiego zabiegu samodzielnie. Jak zrobić to bezpiecznie i uniknąć podrażnień? Wystarczy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Wybór odpowiedniego produktu – farby do włosów bez amoniaku

Pierwszym krokiem do wykonania bezpiecznej koloryzacji w domowych warunkach jest wybór odpowiedniego produktu. Jeśli chcesz zminimalizować ryzyko wystąpienia podrażnień, postaw na farby do włosów bez amoniaku. Dzięki innowacyjnym, prostym składom, tego typu produkty mogą być stosowane nawet przez niedoświadczone osoby. Ich działanie polega na stopniowym rozszerzaniu łusek włosa i łagodnej, ale równie skutecznej oraz efektownej co w przypadku klasycznych farb, pigmentacji. Brak amoniaku w składzie oznacza też mniej podrażnień samej skóry głowy. Nie wpływa na zmianę jej PH i tym samym daje wspaniały efekt bez podrażnień. Mają też delikatniejszy zapach, dzięki czemu proces farbowania jest przyjemniejszy.

Przygotowanie do domowej koloryzacji

Zanim przejdziesz do koloryzacji właściwej, należy wykonać test uczuleniowy. O ile farby do włosów bez amoniaku uznaje się za produkt bezpieczny i delikatny, warto pamiętać, że skóra każdej osoby ma inną tolerancję na różnorodne składniki. Przed przystąpieniem do koloryzacji nałóż więc niewielką ilość farby na skórę – na przykład za uchem. Jeśli po 48 godzinach nie pojawi się podrażnienie, to znak, że możesz bezpiecznie przystąpić do koloryzacji włosów.

Postępuj zgodnie z instrukcją

Bezwzględnie trzymaj się wskazówek zawartych w dołączonej do produktu ulotce. Pamiętaj, że farbę należy przygotować na chwilę przed jej nałożeniem. Nie trzymaj też produktu na włosach dłużej, niż jest to wymagane. Jeżeli instrukcja wymaga wymieszania poszczególnych składników – zrób to bardzo dokładnie. Dzięki temu unikniesz nie tylko podrażnień, ale też nierównej koloryzacji i nieestetycznych „plam” na włosach.

Zabezpiecz skórę

Jednym z najczęściej pomijanych kroków podczas domowej koloryzacji jest zabezpieczenie skóry przed farbowaniem. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i komfort, nakładając tłusty krem lub balsam na okolice włosów – szyję, przestrzeń za uszami oraz uszy, a także czoło. Dzięki temu prostemu zabiegowi dużo łatwiej zmyjesz ewentualne zabrudzenia ze skóry. Ograniczysz też ryzyko jej podrażnienia. Pamiętaj też, by dokładnie zmyć farbę nie tylko z włosów, ale także ze skalpu. Zrób to starannie – skóra głowy powinna być zupełnie czysta. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnego pieczenia czy swędzenia i natychmiast będziesz cieszyć się z zachwycającego efektu.

Koloryzacja włosów w domowych warunkach jest prosta, tania i przyjemna. Wybierając farby do włosów bez amoniaku, ograniczysz ryzyko podrażnień i z łatwością osiągniesz trwały efekt jak prosto z salonu fryzjerskiego. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni, łagodny produkt i trzymać się instrukcji jego stosowania.

Zostaw komentarz!